تعبیر خواب مروارید

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب مروارید

مروارید با سمبل سنگ و دریا مرتبط است و در فرهنگ عامه، دارای ارزش روانی می باشد. این سنگ آهکی در داخل صدف شکل می گیرد. در رنگ های سفید، زرد طلایی، خاکستری، سیاه یا صورتی یافت می شود. در برخی فرهنگ ها عقیده بر آن است که اگر گردنبندی از این سنگ را به همراه داشته باشید، شما را در برابر نگون بختی حمایت می کند. دیدن این سنگ در رویا می تواند به دیدگاه های شما در باره ی تقدیر و سرنوشت و نقشی که می توانید در جهت تقدیر خود ایفا کنید اشاره داشته باشد.

ممکن است در این زمان به دنبال راهی باشید تا خود را از ناراحتی و آفات روانی و اتفاقاتی که شما را دچار ناراحتی می کند، دور نگه دارید. این رویا به شما می گوید که ویژگی های سنگ مروارید را در خود تقویت کنید و لزوما به این معنا نیست که در بیداری این سنگ را تهیه کنید.

در برخی فرهنگ ها عقیده بر آن است که مروارید را نباید محبوس کرد، چرا که درخشندگی خود را از دست می دهد. دیدن این سمبل در رویا می تواند به تمایل شما برای آزاد بودن و بیان ایده هایتان اشاره داشته باشد. هم چنین در سنگ درمانی عقیده بر آن است که مروارید می تواند نگرانی و اضطراب را از بین ببرد.

به طور کلی در شرق و غرب عالم، جواهرات مرواریدی نمایانگر قدرت و طبقه ی اجتماعی بالا بودند. در طی دوران امپراطوری رومیان باستان جواهرات ساخته شده از مروارید زیورآلاتی لوکس وگران قیمت محسوب می گشتند. این  جواهرات نماد تندرستی وسلامتی بودند. در قرون وسطی مروارید به عنوان نشانه ی قدرت پادشاهان معروف گشت و بر طبق ویژگی های مسیح ومریم مقدس، جواهرات مرواریدی نماد و نشانه ی خلوص وعفت به شمار می رفتند.

در دوران رنسانس خویش نگاره ها (پرتره ها) نمایانگر این نکته هستند که جواهرات مرواریدی توسط شاهزادگان و تجار مرفه بسیار استفاده می شود. از آن پس دیگر این جواهر معنای معنوی خود را از دست داد و معنای مادی و دنیوی به خود گرفت. در اروپا بانوان خاندان های سلطنتی مروارید ها را در تاج های خود استفاده می نمودند تا چشم بینندگان را خیره نمایند.

از قرون 17 و 18 مروارید ها تبدیل به یکی از لوازمات زینتی گشتند که غالبا به شیوه ای بسیار اغواگرانه از آن ها استفاده می شد.آنها همچنین نمایانگر درجه ی بالای اجتماعی بودند. در اوایل قرن نوزدهم،مروارید ها به منظور بیان احساسات بیشتر به کار می رفت. بدین معنی که با استفاده از این جواهرات افراد به رساندن پیام عشق و غم مبادرت می ورزیدند. در روسیه، ایران، چین و هند مروارید به عنوان نماد تفاخر حکومت، گران به شمار می رفت.

هنگامی که حکومت های سلطنتی برچیده شد بانوان مشهور و آینده دار جواهرات مرواریدی را به عنوان گردن بند استفاده می کردند. مروارید از عجایب طبیعت بوده و در فرهنگ های متفاوت از ارزش مالی و معنوی بسیاری بهره مند است. مروارید توسط جانور نرم تنی تولید می شود که ما آن را صدف می نامیم.

در حقیقت هنگامی که جسم خارجی وارد صدف می شود،صدف به منظور دفع آن موادی ترشح کرده که از جمع شدن این مواد مروارید شکل می گیرد.مروارید سبب لطافت قلب و روح شده و عشق خالصانه را ارمغان می آورد. حس از خودگذشتگی وعفت و پاکدامنی را تقویت وغم و اندوه و ضعف روحیه را از بین می برد. این گوهر برای دفع نیروهای منفی وجذب انرژی مثبت مفید می باشد. هم چنین برای تقویت معده و روده ها تأثیر به سزایی دارد. مروارید باعث خوش شانسی شده و جهت تنظیم عادات نادرست کمک زیادی به شما می کند. این گوهر برای درمان زخم معده مفید وهم چنین سبب روشنایی ونورچشم می شود.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...