تعبیر خواب گیتار

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب گیتار

گیتار نوعی ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می شود. ممکن است در رویا خود را مشغول استفاده از گیتار مشاهده کنید، در حالی که در واقعیت، با این ساز هیچگونه آشنایی نداشته باشید. این سمبل می تواند کاملا به صورت استعاره ی روانی در رویای شما ظاهر شود و به یکی از مهارت های فکری که باید در این زمان و در زندگی بیداری از آن بهره بگیرید اشاره داشته باشد.

برای تفسیر این سمبل باید به نقش آن در زندگی بیداری و نقش خاصی که در فرهنگ و موسیقی دارد مراجعه کنیم. این ساز علاوه بر داشتن قدمت تاریخی قابل توجه، چه از لحاظ ساختار آن و چه از لحاظ تکنیک های نوازندگی، توانسته است همگام با تحولات موسیقی غرب پیشرفت چشمگیری داشته باشد، که در نتیجه گونه های متفاوتی از آن به وجود آمده و هم اکنون جایگاه ویژه ای در موسیقی جهان دارد.

 این لغت یونانی، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از واژه ی پارسی کهن سیه تار یا سه تار آمده است. روایت های متفاوتی در مورد تاریخچه ی گیتار وجود دارد، عده ای بر این عقیده اند که گیتار از مصر سرچشمه گرفته است و عده ای نیز بر این نظرند که از سیتارای یونانی_آشوری که به وسیله ی رومی ها به اسپانیا آورده شده، گرفته شده است.

گیتار نتیجه ی تحول لوت در اروپا است. لوت نیز خود تحول یافته ی عود و بربط است. اگر شما در واقعیت یک موسیقی دان یا یک هنرمند باشید، دیدن این ساز در رویا می تواند به چالش ها و ایده های فعلی شما در زمینه ی هنر اشاره داشته باشد. جد بزرگ تمام ساز هایی که ما به عنوان کوردفون می شناسیم، در واقع یک کمان موسیقی است که تنها یک سیم ساده به دو سر آن متصل بوده است که با کشیدن و رها کردن سیم، صدایی در کمان ایجاد می شده و این صدا به وسیله ی یک تقویت کننده ی صوت که به آن متصل بوده، تقویت می شده است. از آنجایی که این سیم تنها یک صدای ساده ایجاد میکرده است، برای داشتن چندین صدا ابتدا یک سیم دیگر و سپس چندین سیم به اندازه های کوتاه تر به کمان بسته شده و از این طریق چندین صدا تولید گردیده است.

ازدیاد این سیم ها و افزوده شدن یک جعبه ی تشدید صوت منجر به اختراع چنگ کمانی گردید. سپس سازی از مجموعه ای از سیم ها به نام لیر ظهور کرد که در آن سیم هایی به طول مساوی کار گذاشته شده بود. یونانی ها دو نوع لیر داشتند، یکی به نام لیرا و دیگری به نام کیتارا.

کیتارا به وسیله ی رومی ها تغییر شکل یافت. کیتارا نیز از همین کلمه گرفته شده است. دیدن این ساز در رویا می تواند به علاقه ی شما برای بودن در جمع های دوستانه یا رمانتیک در زندگی بیداری اشاره داشته باشد.

نخستین گیتار های واقعی در آغاز دوره ی رنسانس به ظهور رسیدند، این گیتار ها به دلیل داشتن بدنه ای باریک و شکلی مدور متمایز بودند. در طی قرن های چهارده و پانزده در شکل گیتار تغییرات قابل توجهی به وجود می آید. به تدریج در پهلو های آن ها فرورفتگی ایجاد می شود.

 در قرن شانزده این ساز در اسپانیا بسیار رایج بود و نوازندگی با انگشت تا حد زیادی عمومیت پیدا کرد. گونه های مختلف گیتار ممکن است شامل اجزای متفاوتی باشند، یا شکل اجزا یا جنس آن ها با هم فرق داشته باشد. اما نهایتا اجزای موجود در همه ی انواع گیتار ها یکسان هستند.

گیتاری که در رویا مشاهده می کنید، استعاره ای از احساس و قلب شماست. همان طور که صدای سیم ها تنها در بدنه ی چوبی تو خالی گیتارآگوستیک تقویت می شود و به گوش می رسد، گاهی تنها راهی که برای بیان افکار و احساس وجود دارد، متوسل شدن به هنر و تغزل است.

دیدن گیتار آگوستیک در رویا می تواند به نوستالوژی ها و احساس دلتنگی شما برای جمع های خانوادگی یا مسافرت های دوستانه اشاره داشته باشد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...