تعبیر خواب کفش

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب کفش

کفش در تعبیر خواب سمبلی شناخته شده و رایج است. این سمبل می تواند با مفاهیمی مثل اراده، حرکت، پا، نقش پذیری در جامعه و هویتی باشد که در ارتباط با دیگران برای خود قائل هستیم.

نزدیک به 5 هزار سال پیش، مصری ها چیزی شبیه به کفش ساخته بودند. البته بهتر است به آن ها بگوییم پوشینه ی پا. از کفش مصری های قدیم می شود طرز زندگی و طبقات اجتماعی در آن زمان را فهمید. تمدن ایران، یونان و رم پوشینه های دیگری درست کردند که نشان دهنده ی طبقه ی اجتماعی فرد و میزان قدرت او بود.

کم کم تفکر مسیحی روی کفش ها تأثیر گذاشت چون مسیحی ها اعتقاد داشتند کفش باید کاملأ پوشاننده باشد به همین دلیل کفش ها در مغرب زمین از حالت صندل به شکل روبسته در آمد. اواخر قرن چهاردهم هم کفش های نوک تیز مد شد. مردم به هر زحمتی که بود پنج تا انگشت را در پنجه های نوک تیز می کردند تا ثابت کنند چقدر با شخصیت هستند. حضور سمبل کفش در رؤیا می تواند به تلاش شما برای کشف جایگاه و شخصیت  خود در زندگی جمعی و در ارتباط با دیگران اشاره داشته باشد.

دیدن کفش در خواب می تواند به تلاش برای جامعه پذیری و نحوه ی ظهور فرد در جامعه اشاره داشته باشد. جامعه پذیری یا اجتماعی شدن از نظر لغوی به معنای انطباق با جامعه و آشناسازی با جامعه است. در جامعه شناسی این مفهوم به فرآیندی اطلاق می شود که به موجب آن افراد ویژگی هایی را که شایسته ی عضویت آن ها در جامعه هستند را کسب می کنند. به عبارت دیگر جامعه پذیری نوعی فرآیند کنش متقابل اجتماعی است که در خلال آن، فرد هنجار ها، ارزش ها و دیگر عناصر اجتماعی، فرهنگی و سیاسی موجود در گروه یا محیط پیرامون خود را فرا گرفته، درونی کرده و آن را با شخصیت خود یگانه می سازد.

جامعه پذیری نخستین فرآیندی است که میان فرد و گروهی که با وی در تماس نزدیک و صمیمی هستند صورت میگیرد و غالبا در سال های اولیه ی زندگی، رخ می دهد. تعبیر این خواب می تواند نشان دهنده ی این موضوع باشد که در روند جامعه پذیری نارسایی هایی به وجود آمده است.

جامعه پذیری ممکن است به شکلی تام و تمام در خصوص یک فرد صورت نپذیرد، فرد نتواند همه ی انچه را که به او منتقل می شود را فرا بگیرد یا آن را درونی کند و یا به عمد از معیار هایی پیروی نکند. اجتماعی شدن اصطلاحی است که توسط جامعه شناسان، روان شناسان اجتماعی و مردم شناسان استفاده می شود و به روندی گفته می شود که در آن شخص در طول حیات خویش هنجار ها، عرف ها و ارزش های جامعه ی خویش را یاد می گیرد. به عبارتی آماده شدن فرد توسط جامعه برای بر عهده گرفتن نقش ها را جامعه پذیری می گویند.

پوشیدن کفش پاشته بلند در خواب می تواند به تلاش شما برای ایجاد کسب اعتماد به نفس یا جایگاهی کاذب در جامعه اشاره داشته باشد. این خواب از شما می خواهد تا فشار هایی که در زمینه ی جامعه پذیری به خود تحمیل کرده اید را شناحته و اجازه ندهید که این فشار های روانی تداوم پیدا کرده و مشکلات جدی تری را برای شما ایجاد کنند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...