تعبیر خواب ساز فلوت

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب ساز فلوت

در عالم رویا ها هیچ چیز غیر ممکن نیست. شما ممکن است در رویا کار هایی را انجام دهید که در زندگی بیداری، قدرت انجام آن ها را ندارید. چنین رویا هایی، بیش از هر چیز به مهارت های روانی شما اشاره دارند که می توانید با بهره گیری از آن ها، بر مشکلات روزمره ی خود غلبه پیدا کنید. فلوت از ساز های بادی چوبی بی زبانه یا بی قمیش است که بر خلاف دیگر ساز های این دسته، صدای آن نه از لرزش قمیش، بلکه از نوسان هوای دمیده شده بر لبه ی دهنی یا تیغه ی هوایی ساز، تولید می شود.

برای تفسیر این سمبل باید به ریشه های تاریخی و فرهنگی و نحوه ی به وجود آمدن آن در زندگی انسان ها مراجعه کرد. این ساز جزء قدیمی ترین ساز های بادی محسوب می شود و قدمت برخی از انواع آن، که باستان شناسان یافته اند، به پنجاه هزار سال پیش می رسد.

 سازی که در رویا مشاهده می کنید، اهرم روان شما برای بیان احساسی است که بر شما غلبه پیدا کرده و هم اکنون با بروز آن می توانید به تخلیه ی روانی خود بپردازید. بسیار اهمیت دارد که در رویا مشغول شنیدن چه صدایی هستید و این صدا چه احساسی را در شما زنده می کند.

فلوت ها در گذشته از جنس چوب ساخته می شدند. به همین دلیل در قدیم از آن ها به عنوان ساز بادی چوبی نام برده می شد. ساز شرقی نی هم نوعی فلوت شمرده می شود. با اینکه فلوت جزء ساز های بادی چوبی است ولی امروزه آن را از جنس طلا می سازند. دیدن این سمبل می تواند به افکار و ایده های ارزشمندی اشاره داشته باشد که آن ها را نادیده گرفته اید و اجازه نمی دهید که بروز پیدا کنند.

فلوت نفس نوازنده را از راه سوراخی که در کنار سر لوله تعبیه شده وارد ساز می کند. فلوت عالی ترین و جالب ترین ساز از گروه ساز های (چوبی_بادی) است. فلوت را در ارکستر سمفونیک از شکل آن به آسانی می توان شناخت زیرا تنها ساز بادی ارکستر است که از پهلو نواخته می شود.

اگر در رویا مشاهده کنید که در یک ارکستر مشغول نواختن فلوت هستید، باید بدانید که این رویا به احساس شما از نحوه ی حضور در کار های مشارکی و پروژه های گروهی خلاقانه اشاره دارد. همچنین می تواند به برنامه هایی که برای زندگی حرفه ای خود در نظر گرفته اید اشاره داشته باشد. ممکن است در این زمان تمایل داشته باشید تا مهارت های هنری خود را تقویت کرده یا به احساسات خود در رابطه با دیگران سامان دهید.

به آسانی می توان گمان برد که نخستین بار انسان های اولیه با شنیدن صدای بادی که در میان نی های میان تهی و تنه ی درختان سالخورده پیچیده و صدای خوش آهنگی حادث می کرده است، اصوات مطبوع موسیقی را از سایر صداها بازشناخته و همین امر، انگیزه ی آن ها در ساختن انواع نی ها و ساز های بادی بوده است.

دیدن این ساز در رویا می تواند به ایده های اولیه و خام شما در رابطه با تنوع بخشیدن به زندگی نیز اشاره داشته باشد. شما در این زمان در حال درک زیبایی ها و لذت های لطیف زندگی هستید.

شما آموخته اید که زیبایی با هرج و مرج و شلوغی در تضاد است. ممکن است در این زمان در تلاش باشید تا به محیطی آرام و مطبوع دست پیدا کرده یا به وسیله ی ایده های خود، آرامش روانی را برای خود فراهم سازید. این خواب از شما میخواهد تا به غرایز خود اعتماد کرده و به بروز خلاقیت و ایده های خود بپردازید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...