تعبیر خواب شکل قلب

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

شکل قلب

شکل قلب، شکلی رایج و شناخته شده است که معمولا با رنگ قرمز، به ابراز عشق و احساسات مربوط می باشد. هیچ اتفاق و پدیده ای در رویا غیر معمول و غیر ممکن نیست. تمام سمبل هایی که در رویا مشاهده می کنید دارای معنا و مفهوم خاصی می باشند. تفسیر این گونه سمبل ها تا حد زیادی به دیدگاه و احساس ذهنی شما در لحظه ی دیدن ان سمبل، و افسانه و دیدگاه هایی که در فرهنگ های مختلف، نسبت به آن سمبل وجود دارد، مربوط می شود.

برخی ها نماد قلب را به گل میخک نسبت می دهند و آن را ریشه ی نماد عشق می دانند. نا متعارف ترین نظریه در مورد این نماد مربوط به گلی به نام سیلفیوم است که در شمال آفریقا و به ویژه در کشور مصر رشد می کند. مصریان و یونانیان باستان، از این گیاه هم در غذاهایشان و هم به عنوان دارو استفاده می کردند. آنها از این گیاه به عنوان یک ضد سرفه ی قوی نیز استفاده می کردند. نویسندگان و شاعران دنیای باستان مطالبی را درباره ی این گیاه منتشر کرده اند و از ان به عنوان یک داروی ضد باروری نیز یاد کرده اند.

امروزه از این گیاه و نمادش در روز ولنتاین استفاده می شود. در دوران باستان و در لیبی، از نماد این گل بر روی سکه استفاده می کردند. برخی نماد قلب را از مطالب ارسطو می دانند و باور دارند که ارسطو، اولین کسی بود که از نماد قلب برای بیان عشق و محبت استفاده کرده است. زمانی که نویسندگان می خواستند عشق را غیر مستقیم بیان کنند از نماد قلب ارسطو استفاده  می کردند. آنها حتی در نوشته های پزشکی شان نیز از نماد قلب ارسطو استفاده می کردند.

چون قلب همیشه با عشق و روابط عاطفی همراه است، کم کم از آن به عنوان نماد عشق استفاده شد. حتی در قرون هفده و هجده میلادی در نوشته های مذهبی از قلب به عنوان نماد قلب پاک مسیح استفاده می شد.

نظریات مختلف دیگری درباره ی معنای این سمبل و ریشه ی آن وجود دارد. هنگامی که قو ها در میان دریاچه به یکدیگر نزدیک می شوند، نماد خاصی شبیه به علامت قلب شکل می گیرد. در بسیاری از فرهنگ های جهان، این پرندگان برای آن که تا همیشه در کنار هم هستند، به عنوان سمبل عشق و وفاداری شناخته می شوند. برخی عقیده دارند ک شکل قلب اشاره به برگ پیچک دارد.

در نقاشی های یونانی، معمولا پرتره هایی از دیفوسوس، خدای زراعت و احساس، بر روی برگ های پیچک دیده می شد. قلب، نماد جهانی عشق، محبت و همدلی است. دو قلب که در داخل هم قرار گرفته اند، عشق همیشگی، یکی شدن و با هم بودن را تداعی می کنند.

قلب در قرون وسطی، به نماد عشق تبدیل شد و تا قبل از آن به این منظور به کار نمی رفت. مسیحی های معتقد در آن زمان، شروع به استفاده از این نماد در نقاشی ها و ادبیات خود کردند. بسیاری از ادیان نیز از نماد قلب برای بیان روح و ذهن انسان استفاده کرده اند. دیدن سمبل قلب در کنار جوهرات می تواند به ایده آل شما درباره ی یک رابطه ی عاشقانه اشاره داشته باشد.

اگر قلب جواهری که در رویا مشاهده می کنید به رنگ بنفش باشد، می تواند اشاره به نوعی عشق عمیق و متفکرانه یا عارفانه در ضمیر رویابین داشته باشد. دیدن گردنبند قلب در رویا، می تواند اشاره به یک احساس یا عشق، یا ماجرای عاشقانه ی پنهان، داشته باشد.

در مجموع می توان گفت که چنین سمبلی با احساسات گره خورده و شما را تشویق می کند که احساسات خود را صریح تر بیان کرده و از تنگناهای عاطفی خارج شوید. ممکن است هم اکنون در باره ی سرنوشت یک رابطه ی عاطفی، دچار شک و تردید شده باشید. این رویا به شما می گوید که بهتر است از خود درباره ی چیز هایی که انتظار دارید صادق بوده و تفکر کنید. مسائلی که هم اکنون برای شما مهم هستند را فارغ از آنچه ک تقدیر یا سرنوشت در نظر گرفته بررسی کرده به سمت اهداف خود حرکت کنید. در واقع این رویا از شما می خواهد تا اجازه ندهید که ترس های عاطفی، شما را در این زمان متوقف و ناامید کند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...