تعبیر خواب دریچه ی کولر

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب دریچه ی کولر

در این مطلب دریچه ی کولر را به عنوان یکی از المان های خانه مورد مطالعه قرار می دهیم. خانه در خواب می تواند سمبل آرامش و امنیت روانی باشد. دریچه ی کولر در خواب ممکن است به عنوان یک تهدید کننده ی آرامش یا عبور و مرور جریاناتی شناخته شود که می توانند محدوده ی خانه را به صورت مثبت یا منفی تحت تاثیر قرار دهند.

این سمبل بیان می کند که محدوده ی روان ما یک حوزه ی بسته و کاملا امن نیست و برای کارآمد بودن و لذت بخشی، و رفع نیاز های ما، نیازمند تعامل با دنیای بیرون می باشد. این خواب می تواند پیامی از جانب ناخودآگاه شما باید مبنی بر این که از قوانین محدوده ی امن خود آگاه بوده و اجازه ندهید که دیگران با کار ها و رفتار های خود، این محدوده را زیر پا گذاشته و به محدوده ی شما تجاوز کنند.

خانه ای که در خواب خود مشاهده می کنید و جزئیات آن، ارتباط مستقیمی با وضعیتی دارد که در قلمرو روان خود ایجاد کرده اید. در صورتی که احساس کردید تمام یا بخشی از این خانه دچار مشکل شده یا احساس بدی درون شما ایجاد می کند، با این بخش آسیب دیده از روان خود وارد تعامل شده و مشکل به وجود آمده را حل کنید. راه حل لزوما یک تکنیک ثابت نیست. شما می توانید از خلاقیت خود یا تجارب دیگران در این زمینه کمک گرفته و مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

چرا در علم تفسیر خواب روانشناسی، از خانه به عنوان سمبلی یاد می شود که بیانگر محدوده ی آرامش روانی می باشد؟

روان، مانند قلمرویی است که ذهن ما درون آن زندگی می کند. به مرور که تجارب بیشتری به دست می آوریم و تبدیل به موجود تکامل یافته تری می شویم، این قلمرو گسترش یافته و وضعیت آن دچار تغییراتی می شود. زمانی می رسد که دیگرانی وجود ندارند تا به ما در سر و سامان دادن این قلمرو کمک کرده و راه حل هایی را به ما تحمیل کنند. آن زمان شما خود تصمیم گیرنده هستید و باید روشن کنید که چگونه می خواهید روان پویا و فعال خود را مدیریت کرده و از مشوش شدن آن جلوگیری کنید.

ما انسان ها موجودات پیچیده و خلاقی هستیم. هر یک از ما قادریم ابزار ها یا دیدگاه هایی بسازیم که به ما کمک می کند تا زندگی خود را در ابعاد گوناگون سر و سامان دهیم. ما ابزار ها را تنها در زندگی واقعی و دنیای فیزیکی نمی سازیم. مکاتب فکری و شیوه های فلسفی، نحوه ی مواجهه با بحران های روانی و سلایق شخصی شما; در واقع ابزار هایی هستند که در ذهن خود ساخته اید تا به شما در مدیریت وضعیت روانی تان کمک دهنده باشند.

اگر در خواب، مشاهده کردید که یک انسان در حال تجاوز به حریم خصوصی شما از طریق کولر می باشد، هر چند ممکن است این فرد در دنیای واقعی منفور بوده و از او بیزار باشید، اما این خواب ممکن است سعی داشته باشد تا چیزی فراتر را برای شما بازگو کند.

انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم سمبل بخشی از روان و شخصیت خودمان هستند. آن ها می توانند سمبل افکار و ایده هایی باشند که از دیگران وام گرفته ایم و به قلمرو ذهن و روان خود راه داده ایم. دیدگاه های فکری ای که انسان ها تولید می کنند می توانند به اندازه ی خودشان پیچیده و چند لایه باشند.

گاهی پیش می آید که نسبت به یک دیدگاه در درجه ی اول، احساستان بسیار خاص و شگفت انگیز باشد اما پس از مدتی ایرادات آن ظاهر شده و آرامش شما را مختل کند و حال باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید این دیدگاه را از زندگی و ذهن خود خارج کرده و مجددا آرامش را برقرار کنید.

در واقع زمانی که مشاهده کردید یک انسان در حال وارد شدن از دریچه ی کولر می باشد صرفا این را در نظر بگیرید که فرد مذکور چه احساساتی را درون شما زنده می کند. اگر این احساسات آسیبی به آرامش و سعادت شما نمی زنند پس می توانید اجازه دهید که این دیدگاه یا احساس درون ذهن شما باقی بماند. در غیر این صورت، به پاکسازی ذهن خود بپردازید.

اگر در خواب مشاهده کردیم که یک حیوان در حال ورود از طریق دریچه ی کولر می باشد، این خواب چه مفهومی خواهد داشت؟

حیواناتی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل غرایزی هستند که به طور طبیعی درون هر انسان وجود داشته و ضامن بقای او هستند. اما این غرایز زمانی دردسر ساز می شوند که کنترل آن ها از دست شما خارج شود. در این صورت ممکن است مشاهده کنید که یک حیوان وحشی یا مزاحم سعی دارد از طریق دریچه ی کولر خانه ی شما وارد شده و آرامش شما را مختل کند.

این دسته از احساسات که به آن ها می توان غریزه گفت، به صورت نیاز هایی هستند که گاها ممکن است آن ها را بی مورد و دست و پاگیر بدانیم اما همواره می توان جواب هایی منطقی به آن ها داده و مشکلی که در اثر بی توجهی به آن ها ممکن است به وجود آید را برطرف کنیم.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...