تعبیر خواب پیانو

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خوب پیانو

موسیقی در رویا، سمبلی تاثیر گذار و گاها متاثر کننده است. این سمبل با هارمونی و هماهنگی، زیبایی و ایجاز مرتبط می باشد. آلات موسیقی، ابزار ایجاد صوت و صدا هستند. ممکن است در رویا خود را مشغول نواختن ابزار موسیقی ببینید در حالی که در واقعیت شناختی نسبت به این ابزار ندارید. در این حالت، شناخت ویژگی های آن ابزار خاص می تواند به تفسیر رویای شما کمک کند.

موسیقی که در رویا می شنوید، استعاره از صدای روح شماست. صدایی که حالات روانی شما را بازگو می کند. چنین رویایی از شما می خواهد تا به احساسات درونی خود اهمیت داده و به ابراز آن ها بپردازید. پیانو در سمبل شناسی چندان شناخته شده نیست و به رغم ارزشی که دارد، یک سمبل کهن شمرده نمی شود. برای درک این سمبل باید به تاثیر آن در فرهنگ و تاریخ موسیقی و زندگی بشر پی برد.

پیانو ساز جدیدی در دنیای موسیقی شمرده می شود. نام پیانو مخفف کلمه ی ایتالیایی پیانو فورته می باشد. این کلمه از دو بخش تشکیل شده است: پیانو به معنی ملایم و فورته به معنی با صدای بلند. این اسم به خوبی بیانگر قابلیت بالای این ساز در تولید صداهای گوناگون و متنوع از ملایم و نرم تا قوی با موج بالا می باشد. حدود 12000 قطعه در ساختمان یک پیانوی آگوستیک به کار رفته اند که حدود 10000 عدد از این قطعات متحرک هستند.

قطعات بسیار ریزی که کار کردن دقیق و بی نقص همه ی آن ها برای اجرای درست و با کیفیت یک پیانو، لازم و حیاطی است. کوچکترین خللی در اجرای هر کدام از این قطعات می تواند منجر به کاهش شدید کیفیت صدای تولید شده توسط پیانو شود. پیانو را مادر همه ی ساز ها یا سلطان ساز ها نامیده اند. علت آن نیز به این موضوع برمی گردد که پیانو قادر است محدوده ی بسیار گسترده ای از اصوات را تولید کرده و ملودی و هارمونی یک قطعه را به طور همزمان اجرا کند.

قبل از اختراع پلاستیک از عاج فیل برای روکش کلید های سفید پیانو استفاده می شد. پیانو های گرند از اکشن سریع تری نسبت به پیانو های دیواری برخوردارند. تعداد کلید های تمامی پیانو های امروزی لزوما 88 عدد نیست. این تعداد در پیانو های خاص با اهداف آهنگ سازی یا برگزاری کنسرت های خیلی بزرگ به منظور اجراهای بیشتر و گستره تر اصوات افزایش می یابند.

اگر شما در واقعیت یک موسیقی دان باشید، این رویا می تواند به چالش ها و ابتکارات را در زمینه های هنری اشاره داشته باشد. سمبل پیانو با هنر و خلاقیت گره خورده و می تواند به شما یادآور شود که هم اکنون لازم است خلاقیت خود را به کار گرفته و از آن برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید.

با دیدن این رویا باید توجه داشته باشید که در هنگام شنیدن موسیقی چه احساسی را تجربه می کنید؟ تفاوتی نمی کند که چه فردی در رویای شما در حال نواختن پیانو است. چون در هر صورت ، انسان هایی که در رویا مشاهده می کنید نیز سمبل بخشی از افکار و شخصیت خوده شما هستند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...