تعبیر خواب پول

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب پول

پول در رویا غالبا با اعتماد به نفس گره خورده و در موارد کمی به دغدغه های اقتصادی فرد در زندگی بیداری فرد مرتبط است. پول در تعریف ابتدایی آن وسیله، قطعه، شیء یا چیزی  است که انسان ها برای تبادل خواسته ها، خدمات، کالا ها و نیاز ها در آن استفاده می کنند. به صورت کلی هر چیزی می تواند به عنوان پول مورد استفاده قرار گیرد.

 پول کاملا یک سمبل روانی است، اما برای درک مفهوم آن در رویا، لازم است تا با تاریخچه و فلسفه ی شکل گیری آن و تاثیری که در شکل گیری تمدن ها و جوامع جدید بوده است آشنا شویم. در زمان های قدیم کالا ها معمولا به عنوان پول مورد استفاده قرار می گرفتند و در بسیاری کشور های جهان، طلا و نقره به عنوان پول رایج بوده اند.

 در حال حاضر تقریبا تمام پول مورد استفاده در تمامی کشور های دنیا اصطلاحا پول بی پشتوانه است که به پولی اطلاق می شود که دارای ارزش ذاتی نبوده و کنترل ارزش آن در اختیار حکومت است.دیدن پول به صورت اسکناس در رویای شما می تواند نشان دهنده ی اعتماد به نفس شما در رابطه با دیگران باشد. یعنی اعتماد به نفسی که ریشه در ارتباط شما با دیگران دارد. برای پول در حالت کلی می توان سه کارکرد متفاوت از هم بر شمرد. در کارکرد اول پول وسیله ی مبادله است. کارکرد دوم پول شمارندگی آن است. بدین منظور،پول کمیتی گسسته را به هر کالا یا خدمت نسبت می دهد.

دیدن این سمبل در رویا می تواند نشان دهنده ی فردی باشد که در زندگی بیداری، به طور مداوم به دنبال کسب تأیید از طرف دیگران است. به تمامی پول هایی که کارکرد آن توسط نظام سیاسی متمرکزی تضمین می شود، پول متمرکز یا پول سنتی می گویند. حال آنکه دسته ی دیگری از پول ها وجود دارند که کنترل حجم و مبادلات آن توسط نهادی متمرکز صورت نمی گیرد و طبیعتا کارکرد های آن توسط نظامی متمرکز تضمین نمی شود. دسته ای از این پول ها رمزی هستند که مشهور ترین آن ها از رمزی موسوم به بیت کوین است. نوع پول و واحدی که در رویا مشاهده می کنید، کاری که با پول انحام می دهید و حتی اشکالی که بر روی پول مشاهده می کنید، دارای معنای روانی هستند و قابل تفسیر.

 برای تفسیر دقیق تر این سمبل، لازم است تا تاریخ پیدایش آن در بین عموم مردم را مورد مطالعه قرار داد: پولیس پولی بود که با مس ساخته می شد. بعضی از علمای لغت می گویند کلمه ی پولس در آغاز در فنیقیه وضع شد و از آنجا به کشور های دیگر سرایت کرد. در جوامع اولیه معمولا مبادله ی پایاپای انجام می گردید. در چنین سیستمی معمولا مقدار معینی از یک کالا با مقدار معینی از کالای دیگر به صورت پایاپای مبادله می گردید. این سیستم تنها در اجتماع های کوچک قابل استفاده است و با بزرگتر شدن جوامع انسانی نیاز به مبادله به وسیله ی پول شکل گرفت.

 به این ترتیب دیدن پول در رویا می تواند به تلاش شما برای کسب یک الگوی رفتاری کارآمد و مطمئن و همه جانبه باشد که به حضور موثر شما در تمام جنبه های زندگی کمک کند. حضوری همراه با اعتماد به نفس که شما را قادر به انجام هر کاری بسازد. بعد از جنگ جهانی دوم در کنفرانس برتون وودز بیشتر کشورهای دنیا به استفاده از پول فیات که به دلار آمریکا ثابت شده بود روی آوردند و دلار آمریکا تنها پولی بود که ارزش آن نسبت به طلا ثابت شده بود. در سال 1971 و در زمان ریچارد نیکسون، آمریکا به صورت یک طرفه پیمان برتون وودز را لغو کرد و از این زمان به بعد تمامی پول مورد استفاده در دنیا تبدیل به پول فیات گردید. در اقتصاد پول بسیار مفهوم متفاوتی نسبت به تعریف عمومی آن دارد. حجم پول آثار بارزی در اقتصاد داشته و بر نرخ تورم، بهره، بیکاری و تولید تاثیرگذار است.

درگیر بودن با این مفاهیم در رویا می تواند به چالش ها وپرسش های شما درباره ی نقش اعتماد به نفس و میزان مورد نیاز آن در شخصیت انسان اشاره دارد.ممکن است حتی در این زمان احساس کنید که اعتماد به نفس زیاد می تواند به شکلی مخرب،عملکرد شما را در زندگی بیداری تحت تاثیر قرار داده وشما را در کارهایتان با شکست مواجه کند.این قبیل نگرانی که می تواند بی مورد هم باشد،ممکن است به صورت سمبل پول در رویا ظاهر شود.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...