تعبیر خواب پنجره

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب پنجره

دیدن پنجره در رویا می تواند به انتظار، شرایط ورود به فضایی جدید یا چشم اندازی باشد که از زندگی خود دارید. از طرفی اگر پنجره را از بیرون مشاهده کنید باید توجه داشته باشید که آن پنجره چه احساس یا خاطره ای را برای شما تداعی می کند. اگر پنجره ای ناشناخته و اسرار آمیز را مشاهده می کنید، می تواند به دیدگاه های شما درباره ی تقدیر یا امیدی که نسبت به سرنوشت خود دارید اشاره داشته باشد.

پنجره ورودی ای در دیوار، در یا وسیله ی نقلیه است که برای عبور نور و اگر بسته نباشد یا آب بندی نباشد برای عبور هوا وصدا ساخته شده است. در ادبیات ، پنجره به عنوان سمبل امید و تغییر شناخته شده است:

 پنجره ای در مرز شب و روز باز شد/ و مرغ افسانه ای از آن بیرون پرید/ میان بیداری و خواب

پرتاب شده بود. / پیراهه فضا را پیمود / چرخی زد

وکنار مردابی به زمین نشست / تپش هایش با مرداب آمیخت. / مرداب کم کم زیبا شد

گیاهی از آن رویید / گیاهی تاریک و زیبا.

پرتاب به خارج از پنجره یا pefenestrion اقدام به پرتاب کسی یا چیزی از پنجره است. این اصطلاح در زمان وقوع یک حادثه در قلعه ی پراگ در سال 1618 ساخته شد که به جرقه ای تبدیل شد که جنگ سی ساله را آغاز کرد. این کار در "سبک بوهمی خوب" انجام شد و به دفاع از آن که در سالن شهر پراگ تقریبأ 200 سال قبل رخ داده بود اشاره کرد و هم چنین در آن زمان منجر به جنگ شد.

این اصطلاح از دو رویداد در تاریخ به وجود می آید که هر دو در پراگ اتفاق می افتد. در سال 1419 ، هفت تن از مقامات شهر از تالار شهر پرتاب شدند و هوسیت را ارتقا دادند. در سال 1618 دو فرمانروای امپریالیست و وزیر امور خارجه آنها از قلعه ی پراگ پرتاب شدند که موجب جنگ سی ساله شد.

در معماری و عرفان، ساخت پنجره ها نمودی از نحوه ی عبودیت و رسیدن به حقیقت و دانش بوده است. عرفان ، آنگونه که حضرت مولانا صلاح الدین علی تعلیم می فرماید عبارت است از علم به کار بستن اصول متافیزیک در جهان فیزیک. یک مثال در این رابطه می تواند محاسبات دقیق بنای یاد بود حضرتشان در شهر نواتو واقع در ایالت کالیفرنیا باشد که توسط حضرت مولانا به یاد پدر محبوبشان طراحی شده و زیر نظر مستقیم ایشان بنا گردیده است. در محاسبات این بنای باشکوه، با تطابق علم اعداد وحروف ابجد (علم جفر) نام پدر بزرگوارشان حاصل می شود.

بسیار اهمیت دارد که پنجره در رویای شما چه احساس یا نقشی را ایفا می کند. این رویا می تواند با گرایشات سیاسی یا فکری و اعتقادی شما گره خورده باشد. گاها می تواند نمودی احساسی داشته باشد. بسیار اهمیت دارد که در پس پنجره چه چیزی را مشاهده می کنید یا در رویای خود منتظر چه هستید. تمام چیز هایی که در رویا مشاهده می کنید به صورت سمبلیک هستند و اشاره به ترس ها یا چالش های فعلی شما در زندگی بیداری دارند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...