تعبیر خواب پرچم

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب پرچم

پرچم در تعبیر خواب، نوعی سمبل برای هوشیاری و شناخت موقعیت است. همان طور که در بیداری از پرچم ها به شکل نشانه و خلاصه استفاده می شود، در رویا نیز، اشاره به مساله ی مهمی دارد که هم اکنون بهتر است به آن توجه بیشتری داشته باشید. پرچم نماد یک گروه، سازمان یا کشور است که بیشتر روی پارچه یا کاغذ به صورت رنگی درست می شود.

در قدیم پرچم نماد اتحاد و تمایز در جنگ ها به شمار می رفته است. بر طرف منابع ترکیه ای، واژه ی پرچم که به صورت بر ترکیب عثمانی وجود داشته، واژه ای پارسی است که همان پرچم یا پرچمده یا برچمنده معنی می دهد و از پر (گونه ی قدیمی تر "بر" به معنی جلو یا به معنی روی و بالای می باشد) و فعل چمیدن به معنی پیچ و خم خوردن تشکیل شده است.

بسیار اهمیت دارد که پرچم را در خواب خود به چه رنگ و شکل خاصی مشاهده می کنید. دیدن پرچم سفید در رویا می تواند پیامی از جانب ناخودآگاه شما باشد مبنی بر این که هم اکنون زمان برقراری صلح است. اما صلح با چه کسی؟ صلح در اینجا نوعی صلح درونی و روانی می باشد. هم اکنون زمانی است که بهتر است احساس ناکار آمدی یا بی لیاقت بودن یا نفرت از خود را کنار گذاشته و با خودتان نوعی آشتی را برقرار کنید.

پیشینه ی استفاده از پرچم در بین قبائل، چه در جنگ و چه در صلح، به روزگار باستان بازمیگردد. آن گونه که از منابع تاریخی بر می آید، تمدن های گوناگون شرق و غرب از آن بهره می جسته اند، هر چند به طور دقیق مشخص نیست که نخستین بار، استفاده از آن توسط چه کسی و در چه زمانی بوده است.

پرچم به دلیل این که نماد همبستگی لشکر بوده، یکی از اهداف دشمن برای از بین بردن پرچمدار و به زمین انداختن پرچم برای تضعیف روحیه ی جنگ آوری لشکر مقابل به شما می رفته است. در بسیاری از جنگ ها یکی از منصب های مهم، پرچم داری بوده است چرا که پرچم نشانی از همبستگی در عمل و اتحاد در اشعار بوده، به گونه ای که هر گاه پرچم از دست پرچم دار می افتاده، نوعی شکست و از هم گسیختگی برای لشکر به شمار می آمده است.

در بسیاری از جنگ ها، یکی از منصب های مهم، پرچم داری بوده است چرا که پرچم نشانی از همبستگی در عمل و اتحاد در اشعار بوده، به گونه ای که هرگاه پرچم از دست پرچم دار می افتاده، نوعی شکست و از هم گسیختگی برای لشکر به شمار می آمده است.

دیدن این سمبل در خواب می تواند به تلاش شما برای نائل شدن به یک هدف، مثل اتمام یک دوره ی ناراحتی یا استرس باشد.

در بین ایرانیان، پرچم به درفش کاویانی نیز شهرت داشته است. علت این نام گذاری آن بود که در ایران، خیزشی توسط کاوه ی آهنگر علیه پادشاه زمان خود، ضحاک، پایه ریزی شد و او پیش بند کار خود را که از چرم سرخ رنگی بود، برفراز چوبی قرار داد و قیام خود را آغاز کرد و از آن پس به درفش کاویانی شهرت یافت، که بعد ها به بسیاری از بهترین جواهرات و سنگ های با ارزش زمان مزین شد.

دیدن این سمبل در خواب می تواند به تلاش درونی شما برای رهایی از افکار جبر آلودی اشاره داشته باشد که در شما احساس ناراحتی و محدودیت را ایجاد کرده اند. این سمبل از شما می خواهد تا اجازه ندهید که جبر گرایی بر شما غلبه کند. شما هم اکنون در حال درک این موضوع هستید که با به کار بردن تلاش و مبارزه می توانید موانع پیش روی خود را برطرف کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...