تعبیر خواب آینه

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آینه

آینه از دیر باز به عنوان سمبل حقیقت نمایی شناخته شده است. هنگامی که در خواب به چهره ی خود در آینه نگاه می کنید، شما در حال دیدن وضعیت روانی خود در واضح ترین شکل ممکن هستید. اگر در خواب ایرادی را در چهره ی خود مشاهده کنید، این خواب پیامی از جانب ضمیر ناخودآگاه شما درباره ی عارضه یا ایرادی است که در روان شما ظاهر شده و شما را دچار مشکلاتی کرده است.

همچنین این خواب می تواند نشان دهنده ی فردی با اعتماد به نفس پایین برای حضور در اجتماع نیز باشد. ممکن است در این زمان احساس کنید که رفتار ها و ویژگی های شخصیتی شما مناسب حضور در اجتماع نیست و فکر کردن مداوم به این موضوع بر روان شما تاثیر منفی گذاشته باشد.

اگر در خواب فردی به شما آینه ای هدیه بدهد، این خواب شما را دعوت می کند تا با دقت بیشتری به ویژگی های اخلاقی و شخصیت خود نظر انداخته و از نو درباره ی آن ها قضاوت کنید. همان طور که هنگامی که مقابل آیینه می ایستیم متوجه ضعف ها و ایرادات خود شده و برای برطرف کردن آن ها تلاش می کنیم. فردی که از او آینه را دریافت می کنیم، سمبل نوع نگاهی است از طریق او به ویژگی های خود نظر انداخته و قضاوت می کنید. باید توجه داشته باشید که این فرد برای شما سمبل کدام دسته از افکار یا عقاید می باشد؟ احساس شما به این شخص چیست؟ هنگامی که آینه را از او دریافت می کنید، چه احساسی به شما دست می دهد؟

اگر در خواب آیینه ای زیبا با قابی با شکوه را مشاهده کنید، این خواب نشان دهنده ی فردی است که به وجهه ی اخلاقی و شخصیتی خود اهمیت داده و همواره سعی دارد بهترین تاثیر را از خود به جای بگذارد. در این زمان ممکن است مشکلی به طور وسواس گونه فکر شما را به خود مشغول داشته و از فعالیت و حضور موثر باز داشته باشد. این خواب از شما می خواهد تا ایراد گیری و نگرانی خود را کنار گذاشته و نسبت به خود و توانایی ها و محاسن خود اعتماد به نفس داشته باشید.

اگر در خواب در مقابل آینه گریه کنید، این خواب نشان دهنده ی فروپاشی احساسی و فردی محزون است که به عمق ناراحتی خود پی برده و راه حلی برای مبارزه با این احساسات و افکار منفی ندارد. این خواب از شما می خواهد تا احساس گناه و در خود فرورفتگی را کنار گذاشته و به دنبال راه هایی برای التیام ناراحتی های خود باشید. شاید لازم باشد تا با مراجعه به روانشناس یا مشغول شدن به کار های هنری و کسب دانش، این بحران روحی را پشت سر گذاشته و به ترمیم آسیب های روانی خود بپردازید.

آیینه ی مقعر نشان دهنده ی فردیست که همواره با معیار هایی ضعیف و با خودکم بینی درباره ی خود قضاوت و فکر می کند. این خواب از شما می خواهد تا درباره ی معیار های خود تجدید نظر کرده و درباره ی توانایی های خود به روش ها و معیار هایی منطقی تر متوسل شوید.

اگر در خواب، آینه را در کنار سمبل آب مشاهده کنید، باید توجه داشته باشید که در تعبیر خواب روانشناسی، آب به عنوان سمبل احساسات شناخته شده است. این خواب نمی تواند به دغدغه ی ذهنی شما درباره ی نقاط قوت و ضعف احساساتتان باشد. اگر در آب، آینه ای را مشاهده کنید، این خواب نشان دهنده کنجکاوی شما درباره ی شناخت ضمیر ناخودآگاه و افکار و احساسات ناشناخته تان است. ممکن است در این زمان احساس کنید که به اطلاعات کاربردی و جدید تری در مورد ویژگی های روانی و ضمیر خود دست یافته اید.

اگر در خواب آینه ای را با عصبانیت خورد کنید، این خواب به شخصیتی انتقاد ناپذیر و پرخاشگر اشاره دارد که حاضر به پذیرش نقاط ضعف خود نیست. ممکن است در این زمان و در زندگی بیداری از پذیرش آن چه که باعث دور شدن دیگران از شما و تنهایی تان شده است واهمه داشته باشید.

دیدن خورده های آیینه ای شکسته می تواند یادآور خاطرات و یا افکاری باشد که برای شما ارزشمند بوده و هم اکنون بر اثر گذشت زمان از بین رفته و فراموش شده اند. این خواب از شما می خواهد تا ارزش ها و داشته های کنونی خود را قدر دانسته و در جهت ارزش نهادن و بهره گیری از آن ها بکوشید.

خرید آینه می تواند به اشتیاق شما برای آشنایی با افکار، افراد با عقایدی جدید اشاره داشته باشد که ایده های شما را در زمینه های منطقی گسترش می دهد. ممکن است در این زمان مایل باشید تا چیز های بیشتری درباره ی ویژگی اای شخصیتی خود شناخته و درباره ی آن ها تجدید نظر کنید. این خواب از شما می خواهد تا با اعتماد به نفس کامل به سمت این مطالعات جدید رفته و برای یادگیری هر آنچه که دیدگاه های شما را تعدیل کرده و بهبود می بخشد تلاش کنید.

در نهایت اگر در خواب مشاهده کنید که بر روی آینه جمله ای نوشته شده است، این خواب پیغامی از جانب ضمیر ناخودآگاه شما درباره ی نکات و ارزش هایی است که به آن را رغبت داشته اما ممکن است آن ها را فراموش کرده باشید. در زندگی بیداری معمولا از این روش برای یادآوری نکات یا میائلی که برای فرد مهم می باشد استفاده می شود. در خواب نیز این پیغام سمبل آن نکته ای است که باید در روزمره ی خود به آن توجه کرده و درباره ی خود اعمال کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...