تعبیر خواب آتشدان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آتشدان

آتشدان در خواب شما می تواند نماد رضایت، گرما و آسایش باشد. اگر در خواب احساس کنید که آتشدان دچار مشکلی شده یا آتش آن از کنترل خارج شده است، این خواب ب لزوم نفوذ به قلب یک مشکل یا احساسی که برای شما خطرساز شده است اشاره دارد. این افروختگی نشان دهنده ی از کنترل خارج شدن این احساس می باشد.

اگر در خواب بین دو آتشدان قرار گرفته باشید، این خواب به شک و دو دلی شما برای انتخاب از بین دو موضوع یا موقعیت خاص اشاره دارد.

شومینه می تواند به علاقه ی شما نسبت به دور همی، فضاهای خانوادگی یا دوستانه صحبت کند. اگر در خواب احساس کنید که آتشدان یا شومینه شکسته یا دچار مشکل شده است، این خواب به نگرانی شما درباره ی به خطر افتادن یک موقعیت یا رابطه ی عاطفی اشاره دارد.

بسته به زمینه ی رویا، آتش می تواند نمادی از نابودی، اشتیاق، تمایل، روشنایی، تصفیه، تحول، روشنگری یا خشم باشد. اگر از آتش نترسید و کنترل آن را بر عهده داشته باشید، این خواب به اعتماد به نفس شما بابت کنترل بحران یا مشکل یا موضوعی که در واقعیت برای شما به وجود آمده صحبت می کند.

این خواب نشان می دهد که افکار و دیدگاه های شما در حال تغییر است. مخصوصا اگر آتش، در نهایت مشکل ساز شده و شما یا دیگران را محاصره کند. ممکن است احساس کنید که در زندگی بیداری در معرض تغییرات بزرگ و تاثیر گذاری قرار گرفته اید که از طرفی مشکلات و چالش های جدیدی را پیش روی شما قرار داده است. این خواب از شما می خواهد تا با شناخت تاثیر و اهمیت این تغییرات با تبعات آن رو به رو شده و پذیرای تغییرات مثبت باشید.

آتشدان می تواند به صورت سمبل های مذهبی ظاهر شود به همان شکل که آتش برای برخی ادیان جنبه ی مقدسی دارد. این خواب به تغییراتی که در عقاید و دیدگاه های شما درباره ی زندگی در حال وقوع است صحبت می کند. آتش در برخی ادیان و فرهنگ ها سمبل تطهیر و پالایش روحی می باشد. همان طور که آتش یکی از عناصر مهم در از بین بردن آلودگی و مقابله با آفات است.

این رویا می تواند به روحیه ای فعال و آتشین نیز اشاره داشته باشد. دیدن این خواب می تواند اخطاری رای شما درباره ی انجام رفتار های پر خطر و ناسالم باشد.

اگر در خواب احساس کنید که آتشدان برای شما مشکل آفرین شده و لباس یا عضوی از بدن شما را می سوزاند، این خواب هشداری برای شما درباره ی عدم کنترلتان بر روی خلق و خو و رفتار هایتان می باشد.

اگر در خواب مشاهده کنید که آتشدان می تواند به منزل شما آسیب زده یا مشکلاتی را ایجاد کند، این خواب به لزوم ایجاد تغیر و تحول در محیط خانوادگی یا اصلاح اخلاق و رفتار هایی در شما اشاره دارد که ممکن است آرامش شما یا اطرافیانتان را مختل کرده باشد.

اگر در خواب متوجه شوید که آتشدان یک آتش سوزی وسیع را ایجاد می کند، باید توجه داشته باشید که شما در جریان این خواب در حال آموختن این موضوع هستید که تغییرات بزرگ به واسطه ی تحمل مشقت حاصل می شود. از طرفی این خواب می تواند به خشم از کنترل خارج شده ی شما و مشکلاتی که از این بابت برای اطرافیانتان ایجاد کرده اید اشاره داشته باشد.

اگر در خواب مشغول پختن غذایی بر روی آتشدان هستید، این خواب به تلاش شما برای بهره مند شدن از خوراک فکری و روانی و منابع الهام بخش در زمینه های حرفه ای و هنری صحبت می کند. همچنین ممکن است در این زمان تلاش داشته باشید تا با بروز احساسات و ایده های خود، به روابط عاطفی تان رنگ و بویی تازه بخشیده و به مستحکم کردن آن کمک کنید.

همچنین این خواب می تواند به جنبه های نوستالژیک و خاطرات شما از زندگی سنتی و روستایی و درس هایی که از این سبک زندگی گرفته اید اشاره داشته باشد. مرور این خاطرات و تجربیات می تواند برای مقابله با مشکلات و دغدغه های جدید موثر واقع شود.

در نهایت می توان گفت که آتش دان به شکل سمبلی کهن و سنتی ظاهر می شود چرا که امروزه کاربرد چندانی نداشته و این کلمه نیز بیشتر در ادبیات کهن مورد استفاده قرار می گیرد. این خواب می تواند در نتیجه ی رجوع شما به داستانی کهن، فیلمی تاریخی یا مطالعه درباره ی سنت ها و عقاید دینی مرتبط با این مجسم شده باشد. آتشدان می تواند به گونه ای تقدیس شده به تلاش شما برای پالایش روحی و ایجاد تغییرات وسیع در اخلاق یا طرز فکرتان اشاره داشته باشد. این تغییرات غالبا مثبت می باشد.

شما در این زمان به این نتیجه رسیده اید که تغییرات ارزشمند و تاثیر گذار، در نتیجه ی تحمل دشواری و سختی حاصل می شود و تغییراتی که برای رسیدن به آن ها تلاش می کنید منافع زیادی برای شما و اطرافیانتان در جنبه های مختلف زندگی خواهد داشت. این خواب از شما می خواهد تا انگیزه های خود را برای ایجاد تغییر و تحول شناخته و از آن ها در جهتی مثبت بهره مند شوید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...