تعبیر خواب فراموشی

نوشته شده توسط:ارغوان | ۵ دیدگاه

تعبیر خواب احساس فراموشی

این خواب ممکن است به طور مکرر ظاهر شده و تجربه ای ناخوش آیند تلقی می شود. اما تفسیر این خواب می تواند اطلاعات جالبی را در مورد خودتان ارائه دهد. فراموشی زمانی تبدیل به یک مشکل می شود که ما مسائل مهمی را فراموش کنیم که احساس می کنیم نیاز است برای رشد و پیشرفت زندگی همواره آن ها را به یاد داشته باشیم.

ممکن است شما در حالی خواب هایی در مورد احساس فراموشی را مشاهده کنید که در زندگی بیداری چندان یا هرگز با این مشکل رو به رو نیستید. این خواب می تواند نماد احساس ناراحتی شما در مورد فقدان یک حرکت یا فعالیت در زندگی روزمره ی شما باشد که هم اکنون در مورد آن آگاهی پیدا نکرده اید.

پیش از فهمیدن این که این فعالیت چیست، لازم است درک کنید که چرا به یک تجربه ی جدید نیازمندید. فعالیت های جدید با تجربه همراه هستند و تجارب در بردارنده ی احساسات مختلفی می باشند. تجارب می توانند به ما کمک کنند تا قوانین و پیچ و خم های روان خود را شناخته و آرامش با ثبات تری را در خانه ی ذهن خود ایجاد کنیم.

زندگی در ناشناخته ها می تواند به تدریج انسان را دچار احساس نگرانی و ناامنی کند بخصوص اگر گه گاه، اتفاقاتی در این ابعاد ناشناخته رخ داده و حاشیه ی امن فرد را مختل کند.

واقعیت این است که حواشی امن نمی توانند به طور کامل و طولانی مدت، یک آرامش خاطر تضمینی را فراهم کنند. راه تسلط و غلبه بر ناشناخته ها در ابتدا کسب شناخت می باشد. شناخت می تواند یک علم با قدرت بسیار ارزشمند باشند. اما چه مسائلی باعث می شود تا به سمت کسب تجارب جدید نرویم؟

احساس ترس، اعتیاد به درد کشیدن یا موضوعات سطح پایین و عدم اعتماد به نفس از جمله رایج ترین عوامل در پیش گرفتن انفعال و عدم حرکت به سمت کسب تجارب جدید می باشند. به همین دلیل است که بخش زیادی از علم روان شناسی به مطالعه ی انواع ترس ها یا اعتیاد های روانی اختصاص پیدا کرده است.

 • الهه درخشان

  الهه درخشان

  • ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۱۵:۴۸

  من تازه خوابم رو فرستادم
  ممکنه اسمم نمایش داده نشه تو سایت ؟
  ممنونم

  پاسخ مدیر (arghavan ):   سلام نمی تونم اسم شما رو پاک کنم صرفا کامنت رو پاک کردم.
  این خواب لزوما ارتباطی با معشوق شما نداره و نمیشه اینطور استدلال کرد که خواسته یا هدف منفی ای داره و بیشتر داره در مورد حالات روحی و روانی شما و نگرانی هایی که دارید صحبت می کنه. معشوق از مهم ترین نماد های عالم خواب هست و نشون میده که ما تا چه اندازه مطابق با هدف روحیمون کار می کنیم. وقتی انتخاب ها و تصمیمات اشتباهی برای رشد و تکامل رو در پیش بگیریم، معمولا روح با همچین خواب هایی به ما هشدار میده تا در مورد تصمیم خودمون تجدید نظر کنیم. به طور مثال یک نفر تصمیم میگیره که زندگی خودش رو وقف انجام کارهای سخت و ثروت اندوزی کنه و توی این مسیر تمام سلامتی و آرامش روانی خودش رو گرو میذاره و از تکامل روحی و معنوی جا میمونه. این خواب هم از شما می خواد که حواستون به انتخاب هایی که در پیش گرفتید باشه و به شیوه ای که حس می کنید اخلاقی تره برای پیشرفت خودتون تلاش کنید و سراغ روش ها و عادت های منفی نرید.
 • رویا .ش

  رویا .ش

  • ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۱:۲۵:۳۹

  سلام من خواب دیدم که خونه دوستی هستم که یکساله باهم قهریم ولی یادم نمیاد کی واسطه شده مارواشتی داده و اینکه ماشینمو کجا پارک کردم هرچی میپرسم کسی هم اونجا بهم چیزی نمیگه حتی دوستم بهم با اشاره میگه مواد زدی ! در صورتیکه من اصلا اهل اینچیزا نیستم .خیلی حس جدید و عجیبی بود تو خوابم . و قبلترش خواب دیدم یه کتونی به یه دوست قرض دادم و اون بهم برنگردوند ولی گفت بهت دادمش در صورتیکه دروغ میگفت و من پابرهنه دنبال کتونیم میگشتم تو یجایی که چندین جفت کفش و کتونی بود . ممنون میشم تعبیرش کنین .

  پاسخ مدیر (arghavan ):   سلام وقت شما بخیر باشه
  برای این که دلیل حضور دوستتون رو در عالم خواب درک کنید، توجه داشته باشید که ایشون برای شما نماد چه رفتار ها و طرز فکری هستن. چنانچه این رفتار ها منفی هستن، این خواب نوعی هشدار هست در مورد این که مراقب باشید که دوباره به سمت همچین افراد یا مسیر هایی که شما رو شبیه این فرد کنه نرید و اشتباهاتی که دوستتون مرتکب شده رو انجام ندید.
  کفش هم نماد طرز فکر ما در مورد پیشرفت در زندگی هست و اینکه قصد داریم چطور در جامعه حضور پیدا کنیم. این خواب از شما می خواد که سردرگمی های خودتون برای پیشرفت و حضور در جامعه رو بشناسید و اجازه ندید که احساس بی تصمیمی و نگرانی به شما غلبه کنه.
 • رویا .ش

  رویا .ش

  • ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۱:۲۶:۲۵

  ممنونم از زحمتتون برای تعبیر . دقیقا راجع به دوستم درست گفتین و همینطور تردید برای تصمیم گیری در مورد یه موضوعی که خیلی اذیتم میکنه.

 • سجاد

  سجاد

  • ۱۴۰۱/۰۲/۰۳ - ۲۲:۳۷:۴۳

  سلام خواب دیدم که خواهر شوهرم میگه که بچتو بردم دکتر بچت به یه بیماری فراموشی مبتلا شده که مثلا یه لحظه مادرشو فراموش میکنه بعد چن دقیقه خوب میشه در مورد همه چی اینجوریه. این بچم تو بیماری باهوشه همیشه میترسم که چشم بخوره. تو خواب هم ناله میزدم که ای خدا بچمو چشم زدند خیلی ناراحت بودم میگفتم ای کاش دکتره اشتباه کرده باشه ممنون میشم تعبیرشو بگین. درست نماز صبحو خوندم و خوابیدم همون لحظه این خوابو دیدم

 • فرجی

  فرجی

  • ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۰۶:۳۸:۴۲

  سلام خسته نباشید من خواب دیدم رفتم بیرون با تاکسی برگشتم داخل کوچه که برم خونه ولی یادم نمیومد در خونمون کدومه با اینکه اصلا در واقعیت نه اون کوچه رو میشناسم نه اون خونه رو میشه تعبیرشو بگین فکرم درگیرشه ممنون

  پاسخ مدیر (arghavan ):   سلام وقتتون بخیر، خونه نماد آرامش روح و روان آدمه، وقتی راه برگشتن به خونه رو گم میکنیم یا به هر شکلی دیدید که محیط خونه مشکلی داره، ناامنه یا آلوده شده یعنی آرامش روانیتون الان مهم ترین موضوعی هست که لازمه بهش بپردازید. این خواب به نحوی ازتون میخواد که حواستون به احساساتی که باعث میشه آرامشتون خراب بشه باشید و انرژیتون رو روی فرکانس و حس آرامش و امنیت تنظیم کنید. فکرایی که باعث سردرگمی و نگرانی میشن رو آگاهانه مدیریت کنید که انرژیتون خراب نشه.