تعبیر خواب احساس تنهایی و اندوه

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب احساس تنهایی و اندوه

این احساس می تواند به شکل آزار دهنده و ناخوش آیندی در خواب ظاهر شده و فکر و ذهن بیننده ی خواب را به خود مشغول کند. تفاوتی ندارد که شما در دنیای واقعی دوستان زیادی داشته یا فردی تنها باشید، این خواب بیش از هر چیز تعریف کننده ی یک حالت ذهنی و روانی است که می تواند زندگی شما را از برخی جهات به خود مشغول کرده باشد. همچنین ممکن است در خواب خود برخی افراد دیگر را در حالی مشاهده کنید که احساس تنهایی و اندوه بر آن ها غلبه یافته است. این احساس تک بعدی نیست و می تواند در ارتباط با احساسات ریز و درشت دیگری ایجاد شود که در حال حاضر به ادبیاتی برای نام گذاری آن ها نرسیده ایم اما می توانند خود را در قالب سمبل های دیگر خواب باز نمایی کنند.

فردی که در خواب شما دچار احساس اندوه و تنهایی شده است را در نظر بگیرید، این فرد برای شما یاد آور کدام طرز فکر، ایده یا خاطره می باشد؟ احساسی که از این فرد می گیرید چگونه در حال تاثیر گذاشتن بر زندگی روزمره و تصمیمات شما می باشد؟

ممکن است اخیرا احساس کنید که این افکار و ایده ها نتوانسته اند برخی نیاز های مهم شما را برطرف کرده و یا موانعی را بر مسیر رشد و پیشرفت شما ایجاد کرده اند.

در دنیای واقعی یکی از نیاز های اساسی ما تعامل با محیط اطرافمان می باشد. وجود ترس یا احساسات مشابه می تواند مانع از آن شود که با محیط اطراف خود به نحو صحیح ارتباط بگیریم. همچنین ممکن است تحت تاثیر برخی اتفاقات دچار جامعه گریزی و انزوا طلبی شده یا از بیان افکار و عقاید خود یا حتی کنجکاوی در برخی موضوعات و کسب اطلاعات خودداری کنیم. این افکار همگی می توانند در قالب سمبل تنهایی و اندوه در خواب ظاهر شوند.

ممکن است در خواب خود مشاهده کنید که دوستانی که در حال حاضر یا سابقا داشته اید شما را تنها گذاشته اند و محبورید که به تنهایی زندگی کرده و کاری را به اتمام برسانید. اما بهتر است بدانید که این خواب لزوما به معنای طرد شدن در دنیای واقعی نیست. انسان هایی که در خواب مشاهده می کنید، پیش از هر چیز سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند. هنگامی که به طور ناگهانی دچار تغییر و تحولاتی می شویم، ممکن است عادت های جدیدی درون زندگی مان ظاهر شده و به این ترتیب دوستان سابق خود را از دست بدهید.

آن دوستانی که در خواب، شما را ترک می کنند می توانند سمبل همان عقاید و افکاری باشند که سابقا جمع آوری کرده اید اما با یک تغییر اساسی، متوجه شدید که هیچ کدام کار آمد نبوده و در حال حاضر بیهوده هستند.

طبیعتا احساس بدی در انسان ایجاد می شود، زمانی که بفهمد در طی سال های طولانی، مقدار زیادی مکاتب فکری یا ارزش هایی بی ارزش را انباشته و برای آن ها وقت و انرژی خود را صرف کرده است. این خواب و ظاهر شدنش در شرایط فعلی برای آن نیست که شما را اندوهگین تر سازد. بلکه پیامی از جانب ناخودآگاه شماست مبنی بر این که به گذشته نچسبید و از فرصت فعلی برای ایجاد افکار و ایده های جدیدی استفاده کنید که اشتباهات گذشته در ساختارش تکرار نشود.

توجه کرده اید که بسیاری از افراد در دنیای واقعی، با گذشت زمان بسیاری از دوستان خود را کنار گذاشته یا از دست می دهند و ممکن است صرفا با چند دوست معدود و انگشت شمار روزگار بگذرانند؟ تغییری که در درون این افراد رخ می دهد خود را در زندگی نشان داده و ظاهر آن را نیز تغییر می دهد. تغییر در سطح روانی گاها می تواند ناگوار یا اضطراب آور جلوه کند چرا که به واسطه ی آن لازم است تا مقدار زیادی از عادت ها و رفتار های خود را کنار گذاشته یا مجبور به کنار گذاشتن آن ها خواهیم شد.

دوستانی که در خواب با کمال بی وفایی و بی محبتی شما را ترک می کنند، در واقع همان افکار یا ایده هایی هستند که تا کنون متوجه باطن بی فایده و یا نقطه ضعف های آن ها نشده اید اما در اثر یک اتفاق یا شوک، باطن آن ها برای شما آشکار شده و دیگر قادر به استفاده از آن ها نیستید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...