تعبیر خواب احساس تحقیر شدن

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تحقیر شدن

تحقیر شدن نوعی رفتار است که اتفاق افتادن آن باعث ایجاد احساس ناراحتی می شود. ممکن است در خواب، خود یا دیگران را در حال تحقیر شدن مشاهده کنید. بسیار اهمیت دارد که در خواب، به چه علت تحقیر می شوید و واکنش شما در مقابل افرادی که در حال تحقیر کردن شما هستند چیست. تفاوتی ندارد که در خواب خود، توسط چه کسانی در حال تحقیر شدن هستند. ممکن است از طرف افرادی تحقیر شوید که در زندگی بیداری هیچ مشکلی با آن ها ندارید یا حتی بین شما علاقه وجود دارد. این خواب نشان دهنده ی تحقیر شدن در دنیای واقعی توسط آن فرد نیست بلکه صرفا به برخی از ترس ها و ناراحتی های درونی شما اشاره دارد.

در تعبیر خواب روان شناسی، تمام انسان هایی که در خواب ظاهر می شوند، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند. برای این که دلیل حضور سمبلیک دیگران را در خواب خود درک کنید، توجه داشته باشید که فکر کردن به این اشخاص، چه احساس یا فکری را در شما زنده می کند. زمانی که در خواب احساس می کنید که توسط دیگران در حال تحقیر شدن هستید، این خواب نشان دهنده ی این معناست که توسط برخی جنبه های شخصیتی خود زیر سوال برده شده اید و این موضوع باعث شده است که احساس بدی نسبت به خود و افکار و ایده هایتان پیدا کنید.

 این احساس منفی ممکن است در شما نوعی ضعف یا فقدان را ایجاد کرده باشید. با دیدن این خواب سعی کنید که منشا این احساس منفی یا عدم اعتماد را پیدا کرده و به شیوه ای منطقی با آن رو به رو شوید. ایده های شما هر چه که باشند لایق این نیستید که خود را به خاطرشان سرزنش کنید. این خواب پیامی از جانب ناخودآگاه شماست تا به شما بگوید که عدم اعتماد به نفس تا چه اندازه برای شما می تواند آزار دهنده یا منزجر کننده باشد.

خوابی با موضوع تحقیر شدن از شما می خواهد تا ارزش خود را در چیزی ورای از هنجار های تعیین شده و قضاوت عمومی پیدا کنید. ارزش هایی که از چشم دیگران پنهان است و بر همین اساس نیز به دیگران نگاه کنید. ما نمی توانیم صرفا به ظاهر دیگران توجه کرده و درباره ی استعداد ها و روحیات آن ها قضاوت کنیم. این خواب از شما می خواهد تا اگر از احساس مقحور بود رنج می برید، توجه داشته باشید که در ابتدا باید دیدگاه شما به دیگران تغییر کند.

همچنین این خواب به شما یادآور می شود که تداوم و تکرار به شما کمک می کند تا احساسات و افکار منفی یا احساس افسردگی و مقحور بودن را از خود دور کنید. به رفتار ها و افکاری که به شما احساس حقیر بودن می دهند توجه کنید و هر بار که به ذهنتان خطور کردند، مسیر خود را عوض کنید. این کار را به طور مداوم در پیش بگیرید تا به صورت یک عادت در شما نهادینه شود و احساس بهتری به خودتان پیدا کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...