تعبیر خواب گیاهان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب گیاهان

تا به حال به حضور گیاهان در خواب خود توجه کرده اید؟ در دنیای واقعی، گیاهان تشکیل دهنده ی بخش مهمی از چرخه ی حیاتی می باشند اما چون هویت و شخصیت واضحی مانند انسان ها یا حیوانات ندارند، کمتر قادر به برقراری نوعی ارتباط با آن ها هستیم. جالب است بدانید در برخی آیین های کهن، گیاهان نیز به اندازه ی حیوانات و انسان ها از شخصیت و هویت برخوردار بوده اند و زمانی که به صورت سمبلیک به مطالعه ی گیاهان بپردازیم، اولین سرنخ های ما از ادبیات کهن نشات خواهد گرفت.

در دنیای خواب ها، همه چیز به صورت سمبلیک ظاهر می شود. اگر درباره ی سمبل شناسی حیوانات مطالعه کرده باشید، گفته شده است که حیوانات سمبل غرایز درونی انسان می باشند. گیاهان نیز می توانند به نوبه ی خود، تصویرگر بخشی از کارکرد های روان باشند. این سمبل ها درست مثل شابلون بر روی برخی از ابعاد روان گرفته و به ما کمک می کنند تا درک و توضیح کامل تری از نقشه ی روان انسان به دست آوریم.

در سمبل شناسی و آیین های کهن، گیاهان از رمز و راز و مفاهیم عمیق تری نسبت به حیوانات برخوردار هستند. بخش عمده ای از گیاهان که در طول تاریخ و تا امروز مورد توجه قرار گرفته اند، گیاهان دارویی می باشند.

این موضوع به این علت است که گیاهان ما را با بستر سیاره ای که در آن مراحل تکامل خود را می گذرانیم پیوند می زنند. گیاهان موجوداتی زنده هستند که صرفا از شکل و جامعه ی متفاوتی برخوردار می باشند. درست مثل این است که سعی کنید مردم ساکن یک سیاره ی دیگر را درک کنید. سیاره ای که زندگی درون آن طی فرایند بسیار متفاوتی شکل گرفته و موجودات و فرهنگ و جامعه ی بسیار متفاوتی را شکل داده اند. طبیعتا شیوه ی ارتباطی آن ها نیز متفاوت خواهد بود و برای این که بتوانید با آن ها ارتباط برقرار کنید لازم است تا تلاش بیشتری را به خرج داده و علم وسیع و متفاوت تری را کسب کنید. گیاهان دنیای پر رمز و راز و متفاوتی دارند که در ارتباط با بخش آرام و مطبوعی از طبیعت سیاره ی ماست. طبیعتی که ما و تمام حیوانات به آن وابسته هستیم.

ما در علم تفسیر خواب بیشتر به جنبه های سمبلیک گیاهان می پردازیم و از توصیف ویژگی های منحصر به فرد و علمی گیاهان تا جای ممکن اجتناب می کنیم. اما درک موارد گفته شده به شما کمک خواهد کرد تا به اهمیت سمبل گیاهان در دنیای تفسیر خواب پی ببرید.

چرا در علم تفسیر خواب به بررسی گیاهان می پردازیم.؟

شاید شما بتوانید به سادگی در مورد غرایز اطلاعات قابل توجهی به دست آورید. اما درون ما انسان ها، بخش های بسیار پیچیده تری وجود دارد که از ابتدای تاریخ در حال تاثیر گذاشتن و شکل دادن به فرم زندگی ما می باشند اما هنوز توضیح روشن و دقیقی در مورد آن ها وجود ندارد. در یک توصیف کلی، می توان گفت که گیاهان ممکن است تعریف کننده یا سمبل آن دسته از عناصر روان باشند که به آن ها عواطف گفته می شود. انتظار می رود که عواطف از پیچیدگی بیشتری نسبت به غرایز برخوردار باشند.

عواطف ممکن است بیشتر حالت انتزاعی داشته و تعریف کننده ی عمیق ترین حالات ذهنی ما باشند. حال این که غرایز، معمولا ملموس تر و ساده تر هستند و اغلب می توان آن ها را به صورت یک رفتار خاص مشاهده و تعریف کرد. به نظر می رسد که عواطف، در بخش عمیق تری از ناخودآگاه ریشه داشته باشند و مطالعه و صحبت در مورد آن ها نیز به صبر و حوصله ی بیشتری نیاز خواهد داشت.

همان طور که شناخت پیدا کردن به تاثیر و طبیعت گیاهان می تواند به مراتب پیچیده تر از رفتار و زندگی حیوانات باشد چرا که زندگی گیاهان، بسیار متفاوت از زندگی ما انسان هاست هر چند ما بیشتر از آن که به حیوانات وابسته باشیم، به گیاهان وابسته ایم.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...