تعبیر خواب احساسات

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب احساسات

نحوه ی تفسیر احساسات در خواب

در ابتدا لازم است تا به درک جامعی از احساسات برسیم. احساسات عناصر پیچیده ای هستند که در ابتدا صرفا در ذهن ما به وقوع می پیوندند. احساسات ممکن است به زبان نیایند. احساسات ممکن است به صورت یک رفتار بروز پیدا نکنند. اما این به این معنا نیست که احساسات وجود ندارند. همه ی ما تجربه ی مواجهه با احساسات را دردناک یا پیچیده را داشته ایم که به نظر غیر قابل توصیف بوده اند. رسیدن به ادبیاتی برای توصیف و درک احساسات در واقع یک علم است که معمولا به آن روانشناسی گفته می شود.

اصل اساسی در شناخت احساسات این است که بپذیریم آن ها در ابتدا صاحب هیچ شکل یا سمبل بخصوصی نیستند. آن ها در ابتدا فارغ از کلمات و حروف و اعداد و رنگ ها به سر می برند. اما نه تنها وجود دارند بلکه از انرژی خاص و فوق العاده ای برخوردارند که می توانند ما را تحت کنترل گرفته و بر روی اعمال و تصمیمات ما تاثیر بگذارند. برای درک انسان ها و موجودات دیگر لازم است تا در ابتدا به درکی از احساسات آن ها برسیم.

این کار خود یک علم و تخصص است که مسیر ها و تئوری ها و نظریات خاص خود را دارد. موجودات ممکن است از احساسات خوش آیند و ناخوش آیند متفاوتی برخوردار باشند. برخی موجودات مقدار بسیار بیشتری با احساسات ناخوش آیند دست و پنجه نرم می کنند و مواجهه و مطالعه ی این گونه موجودات می تواند بسیار دردناک جلوه کند. افرادی که به مطالعه ی احساسات می پردازند، با درجات مختلفی و بسته به تجربه و تمرین های خود، قادر به درک سطوح و انواع مختلفی از احساسات هستند. برخی علاقه دارند تا احساسات منفی را به زخم هایی تشبیه کنند که روان یک فرد را به خود درگیر ساخته است اما احساسات از ماهیت پیچیده تری برخوردارند.

یک احساس بد، بیشتر از آن که شبیه به یک زخم باشد، شبیه به وسیله ای برای ایجاد زخم بر روان و ذهن فرد می باشد.

احساسات ژنراتور های انرژی حیاتی ما هستند. ما در صورتی می توانیم به کنترل احساسات خود بپردازیم که به شناختی از آن ها دست پیدا کنید.

احساسات در خواب به شکل خالص تر و متفاوت تری در دسترس هستند. ممکن است در خواب، بدون دیدن چهره ی واضح یک موجود و بدون گفت و گو با او، به احساس غالب بر او پی ببرید. چنین کاری در دنیای واقعی تنها از افرادی ساخته است که از شهود یا قدرت درک عمیق یا حساسیت به انرژی برخوردار هسند. این قدرت ممکن است یک روز در نتیجه ی تکامل، درون تمام ما انسان ها فعال شود.

تجسم کنید که دیگر نیاز نباشد ساعت ها برای روانشناس خود در مورد احساسی که در حال رنج دادن شماست صحبت کنید و صرفا بخواهید که فرد مقابل به دریافت احساس شما بپردازد. حال تفسیر و قضاوت و چاره یابی برای مبارزه با این احساس بر عهده ی پزشک شما می باشد.

اما تا آمدن چنین روزی، می توانیم از خواب ها و تفسیرشان برای درک نسبی درونیات هر انسان و احساساتی که با آن ها درگیر است استفاده کنیم.

احساسات عناصر مهم و در عین حال بسیار پیچیده ای هستند که پرداختن به آن ها و درکشان می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. احساسات انسان را می توان به ژنراتور هایی تشبیه کرد که پشت پرده ی تمام لایه های شخصیت حضور داشته و عامل تاثیر گذار بر انتخاب ها و تصمیمات ما می باشند. آن چه که ما را قادر می کند تا حرکت بعدی یا رفتار دیگران را درک کنیم، همانا درک احساسات می باشد.

اما کمتر کسی می تواند ادعا کند که قادر به درک بخش قابل توجهی از احساسات انسان می باشد و این کار نیازمند کار فکری بسیار و تمرکز بر انواع نقاط تاریک و روشن انسان می باشد. زمانی که تصمیم به درک و شناخت احساسات یک انسان می گیریم، لازم است تا خود را برای رو به رو شدن با انرژی ها یا مسائلی منزجر کننده یا دردناک آماده کنیم که پیش از این، آن ها را درون خود تجربه نکرده ایم.

مواجهه ی نزدیک با احساسات خوب و بد دیگران می تواند به شدت ما را تحت تاثیر قرار داده و ما را نیز به آن احساس و انرژی خاص دچار کند. چنانچه آن احساس منزجر کننده یا دردناک باشد می توان از لفظ آلوده شدن نیز استفاده کرد یعنی تاثیر منفی پذیرفتن از یک انسان یا اتفاق یا مساله ای خاص که انسان یا انسان هایی عامل به وجود آمدنش بوده اند.

افرادی که حساسیت یا درک بیشتری نسبت به احساسات دارند ممکن است در خواب به شکل واضح تری با آن رو به رو شوند. حتی ممکن است در خواب خود با یک روانشناس رو به رو شده و با او در مورد احساسات خود صحبت کنید یا ببینید که در حال درد و دل کردن یا مشاوره دادن به دیگران هستید.

درک احساسات یک توانایی بسیار ارزشمند می باشد که می توانیم در کنار دیگر مسائل علمی به آن ها پرداخته و مسیر تکاملی خود را هموار و تضمین کنیم.

زمانی که در خواب با یک احساس خاص رو به رو می شوید، به آنالیز و بررسی آن بپردازید. احساسات لزوما در رابطه با خودمان ظاهر نمی شوند. ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که علاقه مند هستند تا به اطرافیان خود یا انسان ها کمک کرده و آن ها را درک کنند. خواب ها می توانند پیامی از جانب ناخودآگاه شما باشند مبنی بر این که چگونه می توان به درک احساسات دیگران پرداخته و کمکی واقعی و سازنده به آن ها رساند.

ممکن است هم اکنون در میان دوستان خود فردی غمگین را مشاهده کنید و از خودتان بپرسید که چگونه می توان به این فرد کمک کرده و یا او را به وجد آورد؟ گاهی برای شاد کردن دیگران نیازی به هدر دادن یا دعوت کردن او به جشن نیست. درک احساسات دیگران و ارائه ی یک مکالمه ی خوب و سازنده می تواند بیش از هر چیز آن ها را تحت تاثیر قرار داده و باعث کمک به آن ها شود.

شاید ما نتوانیم به راحتی تمام احساسات دیگران را درک کنیم، اما بسیاری از احساسات رایج و مشترک بوده و بار ها با آن ها مواجهه داشته ایم. ممکن است خودمان با آن ها دست و پنجه نرم کرده باشیم و با موفقیت از شر بار منفی آن ها خلاص شده باشیم. به همین علت است که افرادی که رنج زیادی را پشت سر گذاشته اند ممکن است از جمله افرادی باشند که پتانسیل خوبی برای تبدیل شدن به یک هم صحبت خوب را دارند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...